Trendy v kuchyních

Kuchyně jako společenský prostor

Obecným trendem jsou už řadu let multifunkční prostory, které spojují kuchyňské zázemí, jídelnu a obývací zónu v jeden prostor. Velmi oblíbené jsou ostrovy a ostrůvky, které nejenom že plní praktickou funkci, ale jsou velmi moderní, pěkné a dají se využít nejenom jako pracovní plocha, ale také jako jídelní stůl. Příprava jídla je dnes společenskou událostí, což má velký vliv na charakter kuchyně. Kuchyně musí zaujmout a zapadnout jako celek do vzhledu domácnosti. Je elegantnější, luxusnější a ladí s řešením ostatních částí bytového prostoru. Kuchyně je dnes místem na relax a únik od stresu okolního světa.

Barvy

Černá a bílá, to jsou barvy, které dnes hýbají trendy a to jak v lesklém, tak i matném provedení. Buď je ponechejte samostatně, nebo je kombinujte s dřevem. Jestli se nejste jistí tmavou černou, vyberte si šedivou. Momentálně je IN a do kuchyně přináší kus elegance. Oblíbené je též používání keramických pracovních desek.

 

 

 

Důležitou úlohu v kuchyňské architektuře současnosti hraje též dřevěný dekor, který do ní přináší autentický efekt. Vysokým leskem se k tomu přidává punc luxusu, který koresponduje s trendem individuality. Kombinace lesklých povrchů s dřevěným dekorem je stále velký hit.

 

 

 

 

Výrazné barvy nahrávají naopak milovníků avantgardních kombinací a ultramoderního designu, kteří mají chuť vybočit z obecně oblíbených linií.

 

 

 

Řešení úložných prostor

Aktuální trendem je používání plnovýsuvů u spodních skříněk, což umožňuje lepší uživatelům výrazně jednodušší přístup k uloženým předmětům. Další oblíbeným prvkem je samostatné řešení systémů pro tříděný odpad.

 

 

 

 

 

Moderní technologie

V návaznosti na oblíbené řešení s využíváním ostrůvků se rozvíjí nové typy digestoří, které jsou usazovány do pracovních desek, nebo jsou přímo součástí varných desek. Tyto digestoře mají zvýšený výkon a jsou založeny na zcela jiných technologických zpracováních.

 

 

 

Dále jsou stále oblíbenější nové technologické postupy při usazení zásuvek do pracovních desek či odděleně stojících ostrůvků. Důraz je stále na využívání technologií, které šetří Váš čas, jako jsou indukční desky či parní trouby.

 

 

 

 

Chytré technologie

Chytré technologie jsou oblíbeným prvkem všech technologických nadšenců. V kuchyních se tento trend projevuje napojením ovládaní spotřebičů na mobilní telefon, propojením některých spotřebičů přes internet na zásilkové obchody nebo webové stránky s recepty a návody.